Bojíte se o svůj majetek? Nechte ho střežit fotopastí

Už se vám stalo, že vám na pozemku někdy něco zmizelo? Stává se to mnoha lidem. Je velmi nepříjemný poct, když k vám vkročí někdo cizí a člověk si od té doby nikdy nepřipadá v bezpečí. Vždy byste měli pamatovat na to, že byste měli mít na pozemku nějaký bezpečnostní prvek. Nemusí jít zrovna o kameru, stále populárnější formou ochrany majetku je pořízení fotopastí.

Co umí fotopast na pozemku?

Fotopast slouží k monitorování pozemku a to takovým způsobem, že vetřelec nebude vědět, že je zaznamenán. Fotopast se totiž umístí na strom, kde se stane prakticky neviditelnou. Nesnímá v kuse, ale jen tehdy, když zaznamená tepelný pohyb. Je prakticky nemožné kolem fotopasti projít a nebýt zaznamenán, protože má velmi citlivé PIR čidlo a reaguje ve zlomku sekundy. Vy si na fotopasti nastavíte, kdy má být aktivní a také, jestli má zaznamenávat jen fotografie nebo i videa. Fotopast nefunguje jen ve dne, ale i v noci, pomáhá jí v tom neviditelný noční přísvit.

Záznam se ukládá na paměťovou kartu a vy si ho můžete prohlížet na těle fotopasti nebo třeba na počítači. Mnoho fotopastí má i funkci časosběru. Někomu vyhovuje, že si může záznam prohlížet zpětně a někdo chce být o každé hrozbě informován ihned. Pro takové lidi je ideální GSM fotopast, ta vám bude pořízené snímky odesílat na telefon v podobě MMS nebo na váš email. Fotopast je na baterie, nejste tedy omezení dostupností elektrické sítě a fotopast můžete umístit kamkoliv. Jelikož jsou ceny fotopastí nízké, pořídit si je může kdokoliv. Když je budete mít na pozemku, zajisté si konečně užijete pocit bezpečí a když se objeví jakákoliv hrozba, budete o ní okamžitě vědět.