Dopřejte vašim dětem vysněný dětský pokoj

Každé dítě touží po kouzelném dětském pokoji podle jeho představ. Vytvořte svým dětem pokojíček, který bude praktický a bude splňovat i představy malých ratolestí. Při vybavování dětského pokoje můžete zapojit svou fantazii a vytvořit jedinečný dětský pokoj.

Hraní i tvoření

Dětský pokojíček by měl být vždy přizpůsoben danému věku dítěte, měl by být tedy uzpůsoben k hraní, tvoření, psaní domácích úkolů či objevování menším dítětem. Volte proto vždy vhodné doplňky a uzpůsobte dětský pokojíček věku dítěte. Starším dětem by například neměl chybět dětský stoleček se židličkou, mladším naopak rozlehlejší hrací plocha na zemi.

Bezpečnost

Při zařizování dětského pokojíčku je také nutné myslet na bezpečnost dítěte, kterou zajistí nábytek se zaoblenými hranami, měkké doplňky či sedací nábytek. Pokojíček by měl být pro dítě především bezpečný, měl by rozvíjet dětskou kreativitu a přinášet dítěti příjemné pocity.

Dětský nábytek

Velkou otázkou je samotné vybavení dětského pokoje nábytkem. Zvolit můžete například klasické jednolůžkové postele či palandy. Chybět by v dětském pokoji neměl ani dostatek úložného prostoru v podobě skříní, komod, či dřevěné boxy. Myslete také na vás, popřípadě kamarády, které přijdou dítě navštívit a umístěte do pokojíčku sedací nábytek, například levné sedací vaky, křesílka či malé pohovky. Záleží samozřejmě i na rozloze pokojíčku. Důležitý je i detsky stolek a zidlicky, který ocení především malí školáci, ale také rozkládací matrace pro dětské návštěvy.

Barevnost

Důležité je také dětský pokoj vkusně sladit, a to především barevně. Příliš přeplácané dětské pokoje barvami a nejrůznějšími vzory působí nevkusně. Vhodnější je ladění do jedné barvy a různé vzory či jeden výrazný vzor a k tomu různé barvy. Díky tomu vytvoříte vkusné a podnětné prostředí, které však dítě zbytečně nezahltí a nebude jej rušit.