Existuje mnoho důvodů, proč trávit dovolenou v Chorvatsku

Chorvatsko se nachází ve střední a jihovýchodní Evropě, na pobřeží Jaderského moře. Hraničí se Slovinskem na severozápadě, Maďarskem na severovýchodě, Srbskem na východě a Bosnou, Hercegovinou a Černou Horou na jihovýchodě. Oficiálně Chorvatská republika, středomořská země má více než 2 000 km pobřeží s více než 1 000 ostrovy. Je členem Evropské unie (EU), Organizace spojených národů (OSN), Rady Evropy, NATO a Světové obchodní organizace (WTO).

Chorvatsko je také místem, kde tráví mnoho Čechů svou dovolenou a vede je k tomu hned několik důvodů.

Rozmanitá dovolená

Prozkoumejte během své dovolené v Chorvatsku půvabná pobřežní města, krásnou přírodu a místa zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je toho spousta i pro dobrodružné typy, od potápění a jízdy na kajaku po horolezectví a jízdu na koni. Jeho pozoruhodně čisté vody a dlouhé písečné pláže z něj dělají skvělou prázdninovou destinaci. Cesta do Chorvatska není nijak náročná. Země je Česku celkem blízko, což je jedním z důvodů oblíbenosti Chorvatska.

Chorvatské kraje

Chorvatsko je rozděleno na 20 krajů a Záhřeb, hlavní město má pravomoc a statut města i okresu. Každý kraj má krajský sněm, zastupitelský a poradní orgán. Každý kraj má také svůj vlastní charakter a vyžití. Počasí v Chorvatsku je mírné a i zimní dovolená v Chorvatsku má své neodolatelné kouzlo.

Kde se ubytovat?

Web ubytovanivchorvatsku.cz je unikátní platforma, kde objevíte obrovské množství možností ubytování po celém Chorvatsku. V nabídce naleznete oblíbené, a hojně nejvíce využívané, apartmány, ale také penziony a hotely. Kontakty, uvedené na webu, jsou na majitele či pronajímatele uvedených možností ubytování, což je velkou výhodu při nestandardních požadavcích. Zajistěte si ubytování sami a ušetřené finance využijte na delší čas ve slunném Chorvatsku.