Znáte výhod vinylových podlah?

Při stavbě domu nebo rekonstrukci je vždy potřeba se rozhodnout o celé škále věcí, patří mezi ně i výběr podlahy. Podlah existuje nespočet, liší se svými vlastnostmi i údržbou. Mnoho lidí volí parkety, dlažbu, ale stále větší popularity se těší vinylové podlahy. Tento druh podlahy má oproti jiným podlahám nespočet výhod, jednou z nich jsou antistatické a antibakteriální vlastnosti. Také jsou tyto podlahy protiskluzové. Vinyl je velmi odolný, jen tak se nepoškodí, ani při pravidelném chození se jen tak neopotřebí a také je nehořlavý.

Ideální volba podlahy

Další výhodou vinylu je nespočet podob, jaké může mít, s vinylovou podlahou můžete dokonale simulovat dřevěný povrch, dlažbu i cokoliv dalšího. Nabízí se vám mnoho vzorů, takže i ti nejnáročnější mezi nimi zajisté najdou takový, který se bude v jejich interiéru skvěle vyjímat. Co se týče použití, vinylové podlahy jsou vhodné pro všechny místnosti, od kuchyně až po koupelnu. Vinyl se používá jako podlahová krytina už desítky let, ovšem i technologie výroby se neustále zdokonaluje, takže současné vinylové podlahy mají podstatně lepší vlastnosti než podlahy, které jste mohli koupit v minulosti.

Tyto podlahy mají také skvělý poměr ceny a kvality, můžete s nimi vybavit celou domácnost aniž by vás to finančně více zatížilo. Co se týče instalace vinylových podlah, lepí se na podklad, který se předtím vyrovnal vyrovnávací směsí. Pokládku je vždy vhodné svěřit odborníkům. Proč zbytečně riskovat, že špatně položíte podlahu, která vám bude sloužit desítky let, když ji mohou položit zkušení pracovníci, u kterých budete mít jistotu, že podlaha bude položená skvěle. Pokud máte o vinylové podlahy zájem nebo se o nich chcete dozvědět více informací, navštivte web www.floor-experts.cz. Najdete na něm i jednotlivé vzory podlah, ze kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější.