Chcete, aby byly vaše jídelna a kuchyň útulné? Dosáhněte toho snadno a rychle

Možná už jste si také všimli, že tam, kde se cítíme dobře, kde je útulno, teplotně „akorát“, se nám jí mnohem lépe, než někde, kde je shon, chaos, nepořádek, zima nebo vedro, šero… Aby byla vaše místnosti jídelna a kuchyně útulné, pomůže správná výmalba ve světlých, pastelových barvách. Důležitá je i zmíněná teplota. Nesmí chybět ani nábytek, díky kterému budete pohodlně stolovat i několik hodin. Koupíte jej na sg-nabytek.cz za příjemné ceny a s nejvýhodnější dopravou. 

Jak vybrat jídelní stůl 

Jsou to jídelní stoly, které bývají dominantou v jídelnách. Ať už jsou velké, z masivu, tmavé, lakované, zdobené, rozkládací, každý z nich může mít své kouzlo a domácí i hosty přímo zvát k jídlu. Při výběru jídelního stolu bychom měli zohlednit velikost, materiál, tvar, styl a barvu. Velmi oblíbené jsou rozkládací jídelní stoly, které umožňují uzpůsobit velikost dle aktuálního počtu strávníků.  

Co se týče tvaru, převládají obdélníkové typy jídelních stolů, ovšem i kulaté mají své výhody. Do malých prostorů jsou výborné barové stoly, které nezaberou mnoho místa, a přesto umožní lidem společně se najíst. Pro páry bez dětí nebo seniory může být barový stůl výbornou variantou.  

Jídelní židle s měkkým polstrováním 

Pokud už máte odrostlé děti, směle si kupte polstrované židle, na kterých je radost sedět i po několik hodin. Polstrované sedátko, příp. i opěrka, jsou k dostání v mnoha barvách a stylech. V kombinaci s různou barvou dřeva lez pak najít nespočet kombinací, jak mohou jídelní židle vypadat.  

Máte-li malé děti, anebo upřednostňujete praktičnost a jednoduchost, vsaďte na jednoduché dřevěné jídelní židle. Snadno se udržují, dají se opatřit podsedáky, které lze kdykoli dle potřeby vyprat.  

Populární jsou jídelní židle potažené potahovou látkou a např. dřevěnými nohami nebo kovovou podnoží. Jestliže máte trendy domácnost a nevadí vám měnit nábytek po několika letech, abyste byli stále IN, jistě vás tyto židle nadchnou. 

Pod nohami byste pro příjemný pocit měli mít koberec, příp. si obout bačkory, nebo návštěvu nechat obutou v obuvi, v níž přišla.