Připravte dětem originální mikulášskou nadílku

Pravidelně každý rok, 5. prosince, děti ve většině českých domácností dychtivě očekávají, kdy se setmí. Pocity přechází ze strachu do radosti a zpět. Příchod sv. Mikuláše, který je doprovázený čertem a andělem, je pro děti předzvěstí vánočních svátků, pokud si je čert neodnese.

Básnička a balíček s dobrotami

Asi netřeba popisovat, jak probíhá návštěva trojice. Dítě odříká připravenou básničku nebo písničku, čert je postraší, anděl uklidní a Mikuláš dítěti daruje balíček se sladkostmi nebo má připravené dárky pro děti.

Jak je to s Mikulášem opravdu?

Mikuláš však není jen pouhou vymyšlenou postavou pro pobavení dětí.

Legenda o obdarování vznikla na základě tří dcer chudého a zadluženého otce. Mikuláš po tři noci tajně chodil k oknu a pokaždé jedné z nich daroval peníze. Díky jeho daru se dcery nemusely stát prostitutkami.

Kromě této historky toho moc o Mikuláši není známo. Podle záznamů se narodil v tehdejším řeckém městě Patras, v oblasti dnešního Turecka. Zmínky pocházejí přibližně z roku 270, ovšem v českých domácnostech se „usídlil“ až ve 14. století. Až do 18. století se sv. Mikuláš spojoval spíše masopustem, teprve v průběhu let se „oslavy“ Mikuláše vyvinuly do dnešní podoby.

Sv. Mikuláš zemřel 6. prosince a většinu života strávil ve vyhnanství.

Jak originálně naplnit mikulášský balíček?

Dárek k Mikuláši plný zdravých sladkostí a originálního vzhledu pobaví nejen děti, ale jejich okolí. Darujte muffiny s motivem oblíbeného hrdiny, ovoce máčené v čokoládě či nevšední kytice s ovoce a čokolády.

Dárky k Mikuláši nemusí dostávat jen děti, překvapte svou drahou polovičku nevšední vánoční kytici růží či pugetem z lahodné belgické čokolády a čerstvého ovoce. Vybírejte z navržených kombinací na webu frutiko.cz nebo si zvolte, prostřednictvím jednoduchého filtru, vlastní varianty „jedlých“ pugetů.