Připravte dětem originální mikulášskou nadílku

Pravidelně každý rok, 5. prosince, děti ve většině českých domácností dychtivě očekávají, kdy se setmí. Pocity přechází ze strachu do radosti a zpět. Příchod sv. Mikuláše, který je doprovázený čertem a andělem, je pro děti předzvěstí vánočních svátků, pokud si je čert neodnese.

Básnička a balíček s dobrotami

Asi netřeba popisovat, jak probíhá návštěva trojice. Dítě odříká připravenou básničku nebo písničku, předá namalovaný obrázek, či přání Ježíškovi (pokud neposíláte poštou, nebo nedáváte za okno), čert je postraší, anděl uklidní a Mikuláš dítěti daruje balíček se sladkostmi nebo má připravené dárky pro děti.

Jak je to s Mikulášem opravdu?

Mikuláš však není jen pouhou vymyšlenou postavou pro pobavení dětí.

Legenda o obdarování vznikla na základě tří dcer chudého a zadluženého otce. Mikuláš po tři noci tajně chodil k oknu a pokaždé jedné z nich daroval peníze. Díky jeho daru se dcery nemusely stát prostitutkami.

Kromě této historky toho moc o Mikuláši není známo. Podle záznamů se narodil v tehdejším řeckém městě Patras, v oblasti dnešního Turecka. Zmínky pocházejí přibližně z roku 270, ovšem v českých domácnostech se „usídlil“ až ve 14. století. Až do 18. století se sv. Mikuláš spojoval spíše masopustem, teprve v průběhu let se „oslavy“ Mikuláše vyvinuly do dnešní podoby.

Sv. Mikuláš zemřel 6. prosince a většinu života strávil ve vyhnanství.

Jak originálně naplnit mikulášský balíček?

Dárek k Mikuláši plný zdravých sladkostí a originálního vzhledu pobaví nejen děti, ale jejich okolí. Darujte muffiny s motivem oblíbeného hrdiny, ovoce máčené v čokoládě či nevšední kytice s ovoce a čokolády.

Dárky k Mikuláši nemusí dostávat jen děti, překvapte svou drahou polovičku nevšední vánoční kytici růží či pugetem z lahodné belgické čokolády a čerstvého ovoce. Vybírejte z navržených kombinací na webu frutiko.cz nebo si zvolte, prostřednictvím jednoduchého filtru, vlastní varianty „jedlých“ pugetů.