Vaginální tablety a vaginální krém jsou čím dál více doporučovány u zánětu pochvy

Zánět pochvy patří mezi velmi časté ženské obtíže. Nejčastěji se projevuje svěděním nebo pálením v oblastech intimních partií, mohou být i zarudlé či oteklé. Někdy se objeví i bolest. Velmi často bývá doprovázen výtokem různé konzistence, nažloutlé nebo šedavé barvy, může i nepříjemně zapáchat.

Příčiny zánětu pochvy

Zánět pochvy se objevuje z různých důvodů. Mohou za ním stát bakterie, viry nebo kvasinky, ale také nezdravá strava, stres, nedostatek pohybu a spánku, nevhodné oblečení.

Nejčastější příčinou bývá přemnožení kvasinek. Ty se v našem těle vyskytují běžně, jakmile se však začnou množit, nastává problém. K množení dochází v případě tepla a vlhka. To způsobuje těsné oblečení, vyrobené z neprodyšných materiálů. Také nadbytek cukru v těle dodává bakteriím dostatek výživy. Měli bychom vyřadit potraviny s vyšším obsahem cukrů, bílé mouky a kvasnic. Důležitá je podpora imunity. Mezi další příčiny patří nedostatečná intimní hygiena nebo nevhodné hygienické prostředky.

Prevence a léčba

Základem je správná intimní hygiena. Důležité je, pro intimní partie, používat vhodné přípravky s vyváženým pH. Takové nabízí značka GYNELLA®. Kromě toho v nabídce nalezneme také produkty vhodné pro akutní a opakující se vaginální infekce. Kromě toho podporují regeneraci a hydrataci a jsou ideální volbou i pro sportovní aktivity nebo na letní období.

Vaginální tablety pomáhají ulevit od příznaků spojených s vaginální infekcí a mykózou. Jedná se především o pálení, svědění nebo výtok. Lze je používat i během léta. To jsou intimní partie vystaveny nevhodným vnějším vlivům, mezi něž patří mokré plavky nebo zapaření kvůli vysokým letním teplotám. Také vaginální krém pomáhá, při kvasinkové infekci, zmírnit její projevy.

Kromě intimní hygieny je potřeba tělu dopřávat dostatek odpočinku a tekutin a udržovat si zdravý životní styl.